Cele
Wynikiem pracy terapeuty zajęciowego jest aktywizowanie swojego podopiecznego poprzez stosowanie określonych rodzajów metod i technik terapii zajęciowej, planowanie i prowadzenie terapii grupowej i indywidualnej w pracowniach terapii zajęciowe. Absolwent potrafi organizować stanowiska pracy dla podopiecznych, organizować i prowadzić imprezy towarzyskie, wycieczki, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wykonywać podstawowe prace z zakresu krawiectwa, dziewiarstwa, zajęć plastyczno-malarskich, obróbki różnych materiałów, prowadzić trening kulinarny, czy też udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Absolwent uzyskuje umiejętność prowadzenia zajęć integracyjnych i treningu komunikacji interpersonalnej, współdziałania z zespołem opiekuńczo-rehabilitacyjnym, planowania programu terapii, promowania zdrowia i higieny osobistej, łagodzenia skutków choroby. Miejsca zatrudnienia terapeuty zajęciowego: sanatoria, oddziały szpitalne, w tym rehabilitacyjne, domy pomocy społecznej, domy środowiskowe, dzienne domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, warsztaty terapii zajęciowej. Istotą terapii zajęciowej jest „leczenie przez działanie”.
Przedmioty
Wykładane przedmioty to m.in.: podstawy terapii zajęciowej, planowanie i organizacja terapii zajęciowej, prowadzenie terapii zajęciowej, język migowy, podstawy psychologii i pedagogiki, zarys anatomii i fizjologii i patologii z elementami pierwszej pomocy.
Warunki przyjęcia:
- Wykształcenie średnie – matura nie jest wymagana.
- Zaświadczenie lekarskie o zdolności do podjęcia nauki
- Dwie fotografie
- Podanie o przyjęcie do szkoły z kwestionariuszem osobowym
Dostępny w miastach:
Terapeuta zajęciowy
Kierunek za 0 zł!
Nasza szkoła, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej, oferuje dwuletni cykl kształcenia (cztery semestry) na kierunku terapeuta zajęciowy. Po ukończeniu nauki absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz są przygotowani do egzaminu zawodowego, który potwierdzi ich kwalifikacje zawodowe.
Edukacja na tym kierunku zapewnia kompleksowe przygotowanie do pracy w obszarze terapii zajęciowej. Uczniowie zdobywają umiejętności w zakresie organizowania i prowadzenia terapii grupowej oraz indywidualnej, a także w planowaniu programów rehabilitacyjnych. Dzięki temu absolwenci mogą podjąć pracę w sanatoriach, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz warsztatach terapii zajęciowej.
Kwalifikacje zdobyte w naszej szkole są uznawane w wielu krajach, co otwiera drzwi do międzynarodowej kariery. Wymagana jest jedynie znajomość języka kraju, w którym zamierzasz pracować.
Zrób pierwszy krok w kierunku kariery terapeuty zajęciowego, zawodu pełnego wyzwań i satysfakcji!
Nie zwlekaj – zapisz się już dziś!